Search
Filters
Close

Return Policy

ALIŞVERİŞ AŞAMALARI İLE İPTAL VE İADE ŞARTLARI

1-Ödeme Süreçleri Tüm bankalara ait kredi kartı, banka (ATM) kartı, sanal kart, BKM Express ve kredi/banka kartlarınız ile veya havale ve EFT yöntemi ile yapabilirsiniz. Kredi kartı veya banka kartınız online- internetten alışveriş işlemlerine açıksa alışverişinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kargo ücreti Türkiye genelinde Satıcı’ya ait olmakla birlikte, internet üzerinde kargo ücretinin Alıcı’ya ait olduğu ürün ve hizmetler ayrıca belirtilmiştir. Kargo bedeli ve ilgili kampanyalar sebebiyle dönem dönem kargo bedelinin ücretsiz olması ödeme sayfasında ayrıca belirtilmektedir. Banka (ATM) kartıyla veya kredi kartınız ile ödeme yaparken kart bilgilerinizi girdiğiniz ödeme ekranında "3D Secure’’ sistemi ile şifrenizi girmek için ayrı bir ekrana yönlendirileceksiniz. 3D Secure güvenlik sistemini kullanabilmeniz için kartınız 3D secure sistemine kayıtlı olmalı ve online alışverişe açık olmalıdır. Banka kartınızını online alışverişe açtırmak ve 3D Secure güvenlik sistemine kaydettirmek için lütfen bankanızla iletişime geçiniz. Kargo bedeli ve ilgili kampanyalar sebebiyle dönem dönem kargo bedelinin ücretsiz olması ödeme sayfasında belirtilmektedir.

 

2-Ödeme Seçeneği Ödemelerinizi Garanti, Teb, Yapı Kredi, İş Bankası, Finansbank, Akbank bankalarına ait kredi kartı, banka (ATM) kartı, sanal kart, BKM Express ve kredi/banka kartları, havale ve EFT yöntemi ile yapabilirsiniz. Önemli Uyarı: Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik ve ilgili yasal mevzuat uyarınca: ‘’Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme sürelerine uyum sağlanmak zorunluluğu vardır. Süreler belirlenen süreleri aşamaz. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Bu durum genel bir banka uygulaması olup, süreç bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması, tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Taksitli işlemlerin iadelerinde, tutarın tamamı tarafımızdan kredi kartınızın ait olduğu bankaya tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

 

3-Kredi Kartı Bilgilerinin Saklanması: Satın alınan bir ürünün bedelinin tekrardan tahsil edilmesi, derivekumas.com’un ve bankaların teknik alt yapısı tarafından engellendiğinden kartınız bilginiz dışında tarafımızca kullanılamaz. Bilginiz olmadan kredi kartınız ile alışveriş yapıldığını tespit etmeniz halinde yasal yollara başvurmanız gerekmekte olup, tarafımızla yapılmış alışverişe ilişkin  detayların yasal merciler tarafından istenmesi halinde paylaşılacaktır. derivekumas.com’a üyelik, ürün/hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girilen bilgiler, keza kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

 

4-Teslimat Süreçleri Yurt içi Teslimat Siparişler üyelik bilgilerinde yer alan kayıtlı teslimat adresine kargo ile gönderilir. Teslimatın sağlanması amacıyla müşterilere ait kişisel veri niteliğindeki adres bilgileri kargo firması ile paylaşılmaktadır. Sipariş verilmeden önce teslimat adresinin kullanıcı tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Satıcı ile kargo firmaları arasında yapılan anlaşmaya göre; siparişiniz gün içersinde saat 16.00’a kadar kargoya verilir.Saat 16.002dan sonra verilen siparişler ertesi gün kargoya teslim edilir. İstanbul Merkez alınarak 0-600 KM alan içerisindeki siparişler 3 iş gününde, 600KM üstü adreslere 5 iş günü içerisinde ürünler teslim edilecektir. Mobil alan içerisinde kalan yerleşim yerleri için kargo firması ile görüşülerek, mobil alan sorgulaması yapılmaktadır. Mobil Alan; Mobil alan olarak tanımladığımız bu bölgeler, operasyonel olarak standart hizmet alanları dışında kalan, haftanın belirli günlerinde teslimat yapılabilen mevkii ya da yerleşim birimleridir. Bu kapsamda mobil alanlara teslim süreleri farklılık gösterebilmektedir.

 

5-İade Politikası Müşteriler, ürünleri, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (On dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin iade hakkına sahiptir. Müşteriler, Siparişler ile birlikte müşterilere gönderilmiş olan fatura ile birlikte iade formunun eksiksiz olarak doldurarak Satıcı’nın iade merkezine göndermelidir. Ayrıca iade formunda mutlaka iade edilen ürünün neden iade edilmek istendiği ve karşılığında hangi hukuki hakkın (ürün iade edilerek bedel iadesi, ürün değişimi gibi.) kullanılmak istendiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde satın alınan ürünün Satıcı’nın anlaşmalı olduğu kargo firması ile iade edilmesi gerekmektedir. İade ürünün anlaşmalı kargo firması ile gönderilmesi halinde cayma hakkının kullanımından kaynaklanan iade masrafları Satıcı’ya ait olacaktır. Cayma hakkının kullanımında anlaşmalı olunan kargo firması dışında ürün iade gönderimi olması halinde iade gönderi kargo masrafları Müşteri tarafından karşılanacaktır. Kapıda ödeme ile verilen siparişlerde ve/veya kargo ücreti ödenen siparişlerde kapıda ödeme hizmeti bedeli ve kargo ücreti bedelinin iadesi mümkün değildir. Cayma hakkının kullanılması için 14 (On dört) günlük süre içinde Satıcı’ya faks, telefon veya e-posta ile bildirimde bulunulması ve ürün iptal ve iade koşullarına uygun olarak kullanılmamış olması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde Müşteri, Satıcı’nın  anlaşmalı olduğu kargo firması yoluyla cayma hakkı bildiriminin Satıcı’ya ulaşmasından itibaren sözleşmede yer alan süre içinde  malı iade etmekle yükümlüdür. Aksi takdirde cayma hakkı talebi geçersiz sayılacaktır

 

6-Genel olarak satın aldığınız ürünlerin iade açıklama kısmında bulunan metindeki iade şartları ile geçerlidir. Yönetmelik hükümlerine ilave olarak Alıcı’nın talebi üzerine üretilmiş ürünler ve/veya Alıcı’nın talebi üzerine işlem yapılarak farklılaştırılmış, standart dışına çıkılmış ürünler, 15 mt’nin altında ve müşteri talebi ile kesilerek oluşturulan siparişler, doku, kalite, içerik, görünüm vb hususlarda alınacak ürünün teyidi için numune gönderiminden sonra onaylanan siparişlerde Medeni Kanun’un iyiniyet hükümleri çerçevesinde cayma hakkının kullanılamayacağını Alıcı kabul eder.

Bunun haricinde üretici ve ithalatçının kabul ettiği kesilmemiş ((15, 30 ve 40 mt altındaki kumaşlar isteğiniz üzere kesildiği ve tekrar satılabilirliği bozulduğu için iade kabul edilmemektedir) ölçülerdeki ürünleri, kestirmeden, tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren Yönetmelikte öngörülen süre içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilirsiniz.

 

Ayrıca, a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler iadeye konu edilemez.

 

7-İletişim Bilgileri : ALYA DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

Masko Mobilyacılar Sitesi 20/A Blok No:25 34306 İkitelli-Başakşehir/İstanbul

0 212 224 91 95  - derivekumas.com – [email protected]

top